Umiejętności

Napisał: Aragorn, dnia 13.07.2008, 03:28

Oto lista nowych umiejętności:

 1. Walka dwoma mieczami jednocześnie.
 2. Miecz trzech bóstw, znanym również jako miecz runiczny.
 3. System uników.
 4. Regeneracja many i życia
 5. Znacznie udoskonalone kowalstwo.
 6. Używanie magicznych szponów.
 7. Pozyskiwanie nowych trofeów (pióra harpii, wątroba kretoszczura itp.)
 8. Alchemia (Ważenie mikstur, gotowanie).
 9. Pozyskiwanie nowych surowców.
 10. Szybka nauka.
 11. Magiczne szpony.
 12. Wiele innych pomniejszych umiejętności.

Walka dwoma mieczami

Przy tym przedsięwzięciu roboty było w cholerę i jeszcze trochę, ale w końcu udało się. Zostało dodane całkiem nowe combo zawierające mordercze sekwencje ciosów, których nie powstydziłby się sam Wiedźmak. Dostępnych będzie kilka rodzajów mieczy i toporów przystosowanych do tego stylu walki, który do łatwych nie należy. Dlaczego nie? Ano dlatego, że aby się go wyuczyć będziemy potrzebowali mistrzowskiej umiejętności walki bronią jedno i dwuręczną oraz 30 punktów nauki. Zapewniam jednak, że warto będzie się pomęczyć.

duale

Miecz Runiczny

Tutaj wspomnę jedynie, że dzięki tej broni będziemy w stanie władać wszystkimi żywiołami. Wystarczy włożyć do niej runę magii, a efekt jej czaru przejdzie na ostrze. Miecz zdobędziemy dopiero w połowie rozgrywki, jednakże co do jego używania nie będą stawiane żadne wymogi. Wystarczy jedynie 30 punktów nauki na wyuczenie się odpowiedniej umiejętności lub znajomość kręgów magii (np. Gdy posiadamy pierwszy krąg magii możemy ładować tylko runy z pierwszego kręgu).

Miecz Runiczny

Magiczne Szpony

Innowacyjnym rodzajem broni będą magiczne szpony, nakładane na dłonie. Każdy zadany szponami cios spowoduje u nas częściowy spadek ilości many, a u wroga stałe obrażenia magiczne. Broń ta doskonale nada się dla magów. Aby nauczyć się władania szponami będziemy musieli posiadać co najmniej 100 punktów many.

magiczne szpony

Uniki

Warto również wspomnieć o systemie uników. Dzięki wyuczeniu się tej umiejętności raz na jakiś czas będziemy wstanie uniknąć ciosu przeciwnika, a tym samym zyskiwać mniej obrażeń podczas walki.

Regeneracja

Przydatnym rozwiązaniem jest regeneracja punktów many i życia. Zależnie od ilości siły (dla życia), many (dla many) i poziomu umiejętności, atrybuty te będą odnawiane w czasie rzeczywistym.

Szybka nauka

W Czasie zapłaty będzie możliwość szybkiej nauki polegającej na otrzymywaniu większej ilości punktów nauki za każdy lvl postaci. Przykładowo jeśli mieliśmy wcześniej 15PN co level, to na pierwszym poziomie umiejętności będziemy mieli 16, a na drugim 18.

Kowalstwo

Całkiem odmieniona zostła umiejętność kowalstwa dając nam możliwość wykucia prawie każdej z występujących w grze broni. Do każdej z nich będzie potrzebny odpowiedni projekt oraz unikatowe surowce. Pojawi się również możliwość przetapiania metali.

kowalstwo

Alchemia

Alchemia to nie tylko ważenie mikstur których w Czasie Zapłaty będzie naprawde dużo. Ugotujesz też grochową, żurek i barszcz biały, a wszystko przy pomocy przepisów, nowych smakołyków jak jelito cieniostwora oraz umiejętności alchemicznych.

Klasy

Wszystkie umiejętności w naszym modzie będą opierać się na trzech podstawowych współczynnikach: siła, zręczność i mana.

Oto kilka przykładów:

tabela

Jak wynika z powyższej tabelki w walce najskuteczniejszy będzie mag (mana), jednak z dużym trudem będzie mu przychodziło zdobywanie pieniędzy niezbędnych do ulepszenia ekwipunku. Najbogatsi będą zdecydowanie gracze, którzy wybiorą ścieżkę łucznika (zręczność). Dzięki pozyskiwaniu trofeów i otwieraniu zamków stać ich będzie na nowy ekwipunek. Jednakże walka z silnymi przeciwnikami będzie przychodzić im z trudem. Najbardziej zbalansowaną postacią będzie wojownik (siła), a to za sprawą walki dwoma mieczami i kowalstwa. Na zakończenie wspomnę, iż do nauczenia się wszystkich umiejętności trzeba będzie aż 1640 punktów nauki.